mahmut aydoğmuş

Mahmut Aydoğmuş

  • Genel Başkan Danışmanı
  • Danışma Kurulu Üyesi
  • Ekonomi Danışmanı
    Maliye Bakanlığı Vergi E. Baş Müfettişi
    İzmir B.B. İnovasyon ve Teknoloji AŞ. E. Yönetim Kurulu Başkanı

1983 Yılında Kayseride doğdu. Lisans öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünde, yüksek lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İşletme ABD’de tamamladı.

2006 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzman Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı. Aynı yıl içinde Gelirler Kontrolörlüğü sınavını kazanarak Maliye Bakanlığı merkezi denetim birimine geçti.

2011 yılında Vergi Müfettişi, 2016 yılında Vergi Başmüfettişi oldu. Müfettişlik görevi sürecinde çok sayıda büyük ölçekli işletme nezdinde vergi denetimi, vergi dairesi teftişi, memur ve savcılık soruşturmaları ile karapara incelemeleri yaptı.

2017-2021 dönemi zarfında Dijital Hizmetler ve E-Ticaret Komisyon Başkanlığını yürüttü. Bu süreç nihayetinde global dijital platformların ve sosyal medya içerik üreticilerinin vergilendirme sürecinin temel yapısının oluşmasında rol üstlendi.

2021 yılında devlet memuriyetinden istifa ederek İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İzmir İnovasyon ve Teknoloji AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. Aynı zamanda diğer Büyükşehir iştiraki olan İzulaş AŞ’de Yönelim Kurulu Üyeliği yaptı.

Halihazırda kendi şirketini kurmak suretiyle Vergi Danışmanlığı/Yeminli Mali Müşavirlik yapmaktadır. Aynı zamanda İzmir Demokrasi Üniversitesi İİBF’de Öğretim Görevlisi olup, Yeni Bakış Gazetesinde haftalık köşe yazıları yazmaktadır.

Hakemli dergilerde yayımlanmış 30 üzeri makalesi bulunmakta olup, Vergi Sorunları Dergisinde Hakem Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Geleceğe birlikte yön vermek için aramıza katılmak ister misin?