Dünya'nın ilk siyasal sosyal ağı...

Teknolojik gelişmeler bireylerin birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi edinmesini daha etkileşimli hale getirdi. Günümüzde ise bilgisayarlar, mobil cihazlar gibi elektronik iletişim araçları artık iletişim aracı olmanın ötesine geçip, insanlar için bir sosyalleşme platformuna dönüştüler. Artık sosyal ağlarda paylaşılan içerikler hızlıca yayılıyor ve insanlar bu içerikleri tartışma olanağı buluyorlar. Bu hızlı yayılma ve tartışma ortamının kolaylıkla oluşması sosyal medyanın politik alanda etkin bir rol oynamasını sağlıyor. İşte tam bu noktada Poolitick insanların sosyal medyada politik alanda ihtiyaç duydukları iletişim ve bilgi edinme boşluğunu doldurmak üzere geliştirilmiş uluslararası siyasal sosyal ağdır. Poolitick, bireylerin iletişim için bilgisayarlarını, mobil cihazlarını internet üzerinden etkileşimli bir şekilde kullanarak, bilgiye daha güvenilir ve daha kolay doğrulanabilir kaynaklardan ulaşmasına olanak sağlayan yeni medya anlayışına göre kurulmuştur.

Sosyal mecralar birer organizasyon araçları oldular ve sosyal ağların temsili demokrasiden, katılımcı demokrasiye doğru yollar oluşturmaya başladığını görüyoruz. Poolitick, siyasi gelişmeleri ve siyasilerin ilgi alanlarının takip edilebileceği, siyaset ile ilgilenenlerin buluştuğu ve siyasi hayatlarıyla ilgili bilgi paylaşımlarında bulundukları sosyal bir ağdır. Poolitick'i diğer sosyal ağlardan ayıran en önemli fark siyasal iletişim ve bilgi paylaşım platformu olmasıdır.

Siyaset ile ilgilenen bireylerin birbirleriyle daha kolay şekilde iletişime geçtikleri, kolaylıkla arkadaşlıklar kurabildikleri, çevre edindikleri ve bilgi paylaşımı yapabildikleri bir platformdur. Temel kullanım amacı; siyaset yapmak isteyen bireylerin, siyasi fikirlerini, sunumlarını, projelerini ve yazılarını kolay bir şekilde paylaşabilmeleri, kendilerinin kolay bir şekilde tanıtımlarını yapabilmeleri, siyaset ile ilgili konularla bilgi alışverişi yapabilmeleri gibi daha birçok konuda fayda sağlamaktır. İnternet ortamı üzerinde oluşturulan bu dijital CV sayesinde ilgili olduğunuz alandaki kişilerle iletişime geçmek, siyasileri takip etmek daha kolay bir hal alacaktır.

poolitick
poolitick
poolitick
 
 
 
poolitick
poolitick

Geleceğe birlikte yön vermek için aramıza katılmak ister misin?